Click to Home

Go To Search
RSSEmail
PrintHome
Citizen Help Center
South Regional Basketball Tournament
AHSAA
2018 South Regional Basketball Tournament Live Stats

Boys

Girls

 1A Regional Boys

 1A Regional Girls

 2A Regional Boys

 2A Regional Girls

 3A Regional Boys

 3A Regional Girls

 4A Regional Boys

 4A Regional Girls

 5A Regional Boys

 5A Regional Girls

 6A Regional Boys

 6A Regional Girls

7A Regional Boys 7A Regional Girls




Box Scores


Thursday

Alma Bryant vs McGill-Toolen (7A Girls)
McGill-Toolen vs Theodore (7A Boys)
Davidson vs Murphy (7A Girls)
Murphy vs Baker (7A Boys)
Samson vs Chickasaw (2A Girls)
Barbour County vs Elba (2A Boys)
Abbeville vs Elba (2A Girls)
Abbeville vs St. Luke (2A Boys)


Friday

Sidney Lanier vs Leflore (6A Girls)
Sidney Lanier vs Leflore (6A Boys)
Carver vs Blount (6A Girls)
Carver vs Russell County (6A Boys)
JF Shields vs Linden (1A  Girls)
JF Shields vs Linden (1A Boys)
Pleasant Home vs Marengo (1A Girls)
Georgiana vs Houston County (1A Boys)


Saturday

Thomasville vs Monroe County (4A Girls)
Andalusia vs UMS-Wright (4A Boys)
St. James vs UMS-Wright (4A Girls)
St. James vs Ashford (4A Boys)
TR Miller vs Clarke County (3A Girls)
Hillcrest-Evergreen vs Cottage Hill (3A Boys)
Geneva vs Hillcrest-Evergreen (3A Girls)
Pike County vs Mobile Christian (3A Boys)


Monday



Tuesday



Wednesday





Participating Teams


1A Girls      
J.F. Shields
Linden
 
Marengo
Pleasant Home
 
       
1A Boys      
J.F. Shields Linden  
Georgiana Houston County  
       
2A Girls      

Abbeville
Elba
 
Chickasaw Samson
 
       
2A Boys      
Elba Barbour County
Abbeville St. Luke's  
       
3A Girls      
Geneva
Clarke County
 
Hillcrest-Evergreen
T.R. Miller
 
       
3A Boys      
Hillcrest-Evergreen Cottage Hill  
Mobile Christian Pike County  
       
4A Girls      
Thomasville
Monroe County
 
UMS-Wright St. James  
       
4A Boys      
UMS-Wright Andalusia  
St. James Ashford  
       
5A Girls      
Charles Henderson
Faith Academy
 
Eufaula
Jackson
 
       
5A Boys      
Faith Academy Wilcox Central
Charles Henderson Eufaula  
       
6A Girls      
Blount
LeFlore
 
Carver-Montgomery
Sidney Lanier  
       
6A Boys    
Carver-Montgomery Russell County  
LeFlore
Sidney Lanier  
     
7A Girls      
  Alma Bryant McGill-Toolen  
  Davidson Murphy  
       
7A Boys      
  Baker Murphy  
  McGill-Toolen Theodore  



Connect with Us
FacebookTwitter